#Radosť obdarovať

Nápady na darčeky

Pre neho

for him

Pre ňu

for her

Deti

for her

Vianočné tipy a triky

Perfektné vianočné darčeky

Kto by nepoznal výborné vianočné pečivo! Keď cítime jeho vôňu, cítime vždy kúsok nostalgie. Dáme vám 5 tipov ako upiecť pečivo tak dobré, ako doteraz. Nech sa vám vydaria!

Mäkké maslo

Ak je maslo príliš studené, môže sa stať, že cesto nebude mať správnu konzistenciu. Maslo nechajte pri izbovej teplote aspoň 2 až 3 hodiny predtým, než začnete piecť. Ak nestíhate, skúste maslo trošku postrúhať, zmäkne do niekoľkých minút.

Čerstvé suroviny

Myslíme prášok do pečiva, vanilkový cukor a podobne. Len takto dosiahnete perfkentý výsledok. Nešetrite na surovinách: lepšia kvalita surovín = lepšia kvalita keksov.

Všetko si odvážte

Platí to najmä o múke Ak je v ceste priveľa múky, pečivo bude suché a tvrdé. Pri pečení dbajte na precíznosť. Aj malé zmeny v recepte môžu mať vplyv na konečný výsledok.

Používajte papier na pečenie

Jednoduchšie udržíte riad v čistote a pečivo sa neprilepí na plech. Papier na pečenie aj izoluje a postará a o to, aby pečivo nebolo príliš tmavé. Tip: nepoužívajte papier na pečenie po prvom použití. Môžete ho používať opakovane.

Vždy pečte iba na jednom plechu

Nepečte na viacerých plechoch naraz, aby bola zanezpečená nepretržitá cirkulácia. Plech by mal byť vždy uprostred pece, iba ak by v recepte uvádzali inak. Pečivo bude chrumkavé a lahodné.

Kontrolný zoznam na Vianoce

Vianoce dokážu byť veľmi stresujúce, ak sa na ne človek nepripraví. Pripravili sme pre Vás kontrolný zoznam, aby to bolo jednoduchšie. Ani jeden darček neostane nerozbalený.

Mesiac pred Vianocami

Kúpte vianočné karty a darčekový papier

Ak začnete s nákupmi skôr, môžete si v obchodoch vyberať.

Vytvoriť zoznam darčekov vrátane rozpočtu

Nepanikárte týždeň pred Vianocami kvôli darčekom a peniazom. Vytvorte si zoznam vopred aj s orientačnými cenami. Budete mať prehľad o darčekoch aj rozpočte.

Online nakupovanie

Keď máte zoznam hotový, hneď si online objednajte všetko, čo sa dá. Darčeky budete mať doma ešte pred Vianocami.

Pssst! Keď nakupujete tu, dostávate Cashback až 5%. Keď je rozpočet na darčeky obmedzený, ráta sa každý cent: https://www.cashbackworld.com/search/partner.

Vyložte si ozdoby a nakupujte

Najskôr si prezrite ozdoby z minulého roka. Plánujete niektoré nahradiť alebo by ste chceli celkom novú farebnú škálu? Keď sa rozhodnete, môže nakupovanie pokračovať.

Tri týždne do Vianoc

Poslať vianočné pohľadnice

Odošlite ich počas prvého decembrového týždňa, aby prišli načas.

Ozdobiť

A poďme zdobiť. Minulý týždeň ste všetko pretriedili a nakúpili, takže to nebud problém.

Sfinalizujte si vianočné menu

Keď viete, kto príde na večeru a poprípade kto je na čo alergický, vypracujte si menu a nákupný zoznam.

Dva týždne do Vianoc

Nakúpiť suroviny na vianočnú večeru

Dózy, korenie, múky, cestoviny a podobne - to všetko sa dá nakúpiť vopred. Čerstvé suroviny potom nakúpite raz-dva.

A ešte posledné darčeky

Napadli vám ešte nejakí ľudia, ktorých by ste chceli obdarovať? Dva týždne pred Vianocami je síce už trocha neskoro na kupovanie darčekov, ale ak máte poukážky, nájdete všetko rýchlo a bezproblémovo.

Top tip: ak si kúpite eVoucher, o pár sekúnd máte Cashback a Shopping Points za každý eVocuher!

Zabaliť darčeky

Zabaľte si darčeky už dva týždne pred Vianocami, aby ste to nemuseli robiť na Štedrý večer. Keď sú zabalené, nikto ich nenájde a nepokazí prekvapenie.

Týždeň pred Vianocami

Veľké upratovanie

Ozdoby vyzerajú krajšie na komode, ktorá nie je zaprášená. Aj kuchyňu pripravte na prípravu vianočnej večere. Upracte chladničku, aby ste mali dosť miesta na suroviny.

Kúpte baterky do detských hračiek

Nie je nič horšie ako keď v hračke nie sú baterky a vy nemáte žiadne v zálohe. Spravte si zásoby, aby deti neboli smutné!

Balenie vianočných darčekov je jednoduché

Vianočné darčeky ste nakúpili a teraz sa môžete pustiť do balenia. Zabaľte ich pekne, aby vaši blízki videli, ako vám na nich záleží. Dáme vám zopár tipov ako darčeky perfektne zabaliť!

Cvičenie robí majstra!

Neviete ešte dobre baliť darčeky? Natrénujte si to s novinovým papierom. Zlepšite si svoje zručnosti a budete mať viac tréningu pri balení darčekov.

Odlepte cenovky

To by bol trapas nechať na darčeku cenovku. Obdarovaný by nemal vedieť, koľko ste minuli. Preto nezabudnite odstrániť cenovku. Ak sa nedá odlepiť, premaľujte ju čiernou fixkou.

Vložte všetko do jednej krabice

Štvorcový alebo obdĺžnikový tvar krabice vám uľahčí balenie. Môžete kúpiť vhodné krabice alebo použiť staré krabice od topánok.

Zmerajte si, koľko papiera potrebujete

Baľte na tvrdom podklade, napríklad na stole. Tak sa vám bude baliť omnoho jednoduchšie. Krabicu alebo darček položte do stredu papiera, ale zatiaľ papier nestrihajte. Oviňte papier okolo krabice a ponechajte pár centimetrov na prekrytie. Teraz máte perfektnú veľkosť a môžete papier odstrihnúť.

Previažte balíček stužkou alebo mašľou

Keď je darček zabalený, môžete ho ozdobiť stužkou alebo peknou mašľou. Pridajte malú vianočnú ozdobu alebo konárik a potešte svojich blízkych.

Nezabudnite na kartičku

Napíšte osobné želanie alebo niečo v duchu Vianoc.

Tipy ako aj počas Vianoc ušetriť

Dobrá nálada a radosť, ale aj veľa výdavkov - oslavy, ozdoby, darčeky a potraviny. Máme niekoľko tipov, aby vaša peňaženka nebola vyrabovaná.

Nakupujte skôr a premýšľajte pritom

Čím skôr si premyslíte, čo chcete darovať, tým menej bude vaša peňaženka trpieť. Máte dosť času premyslieť si, komu kúpiť aký darček a koľko peňazí potrebujete. A môžete si lepšie naplánovať výdavky.

Nakupovanie včas má ešte jednu výhodu: nemusíte sa predierať plnými obchodmi a predvianočné obdobie si užijete v pohode.

Pripravte si zoznam

Spíšte si všetky darčeky, ozdoby a potraviny, ktoré potrebujete nakúpiť. Zoznam je nástrojom na plánovanie a zabráni vám spontánne nakupovať.

Nakupujte u našich obchodných partnerov

Vo vianočnom období nájdete kopec ponúk online - najmä technika býva v dobrej ponuke.

Dôležitý tip: majte oči otvorené, v Cashback World je kopec skvelých ponúk a nákupov počas Cashb(l)ack Week. A k tomu samozrejme Cashback a Shopping Points!

Darujte niečo vlastnoručne vyrobené

Kupované a drahé darčeky nie sú pre každého to pravé. Darčeky, ktoré vyrobíte sami, častokrát potešia viac. Urobte si online prieskum a nájdete vhodné darčeky pre svojich it.support@myworld.com! Vaši blízki sa určite potešia, keď budú vedieť, koľko námahy ste si s darčekom dali.

Ušetríte aj na stužkách a papieri

Zbierajte si stužky a papier z iných osláv počas roka. A môžete ich opäť použiť na vianočné darčeky. Alebo môžete kúpiť vianočný papier po Vianociach vopred na ďalší rok. Spravidla býva lacnejší. Ušetríte kopec peňazí.

;
* V závislosti od produktov od obchodného partnera sa môžu konkrétne vyplatené provízie/ odmeny líšiť. Za údaje na tejto webovej stránke neručíme.
;